loading...
اصفهان سازه - ساختمان سازی - سایت تخصصی ساختمان
سعید شاهسون بازدید : 875 شنبه 11 آبان 1392 نظرات (0)

سن پترزبورگ شاید تنها ۳۰۰ سال قدمت داشته باشد اما تاریخی به غنای هر شهر باستانی در جهان دارد. سن پترزبورگ شهر بزرگ فرهنگ و در عین حال شهر بزرگ تضاد است؛ شهری که به آینده می نگرد و ریشه در گذشته دارد. جستجوی مداوم سن پترزبورگ برای یافتن هویت خود چیزی است که از روح پرطراوت و پرپندار آن مراقبت می کند.ادامه ی توضیحات در ادامه ی مطلب ...


به گزارش ایمنا، شهر پیتر بزرگ تمرینی برای نوآوری و ابتکار است. تصویر مجموعه ی سحرکننده ی کاخ های فرهنگی آن در آب جاری در مادی های شهر انعکاس می یابد و محیط زیست آن الهام بخش هنرمندان، نویسندگان و اساتید بزرگ موسیقی زیادی بوده است.
شهر پادشاهی که توسط پیتر بزرگ به عنوان پنجره ی روسیه به روی غرب گشوده شد، پر از معماری های زیبای باروک و نئوکلاسیک است و صدها پل بر رودخانه ی نوا قرار گرفته است.این شهر که در گذشته پایتخت سزارها و سزارنشین بوده است، امروزه یکی از ۳۰ شهر گران دنیا برای زندگی است. هنوز هم افسونگری، فریبندگی و تاریخ غنی ۳۰۰ ساله ی آن برای بازدیدکنندگان و گردشگران جذاب است و موزه ها، کاخ ها و موسسات فرهنگی آن در سطح جهانی مطرح هستند و فعالیت می کنند.

چرا سن پترزبورگ معروف است؟
معماران ایتالیایی به سن پترزبورگ چهره ی متفاوتی بخشیده اند اما طعم و عطر آن مشخصا روسی است. این شهر بر مجموعه ای از جزایر طبیعی ساخته شده که با تعداد زیادی مادی و رودخانه ی نوا بریده شده اند. سن پترزبورگ بر خلیج فنلاند قرار گرفته و خانه ی برخی از بزرگترین گنج های ملی روسیه است؛ ازموزه ی باشکوه هرمیتاژ که در کاخ زمستانی تزارها جای گرفته تا قلعه ی پیتر و پل، جایی که پیتر بزرگ و دیگر رومنوف ها دفن شده اند؛ تا میدان کاخ، میدان مرکزی در انتهای بلوار نوسکی پروسپکت.
بسیاری از جاذبه های اصلی شهر در نوسکی پروسپکت قرار دارد که بلوار بزرگ شهر و قطب تجاری سن پترزبورگ است. کاخ میخایلوفسکی سابق که اکنون موزه ی روسیه است، دربردارنده ی یکی از زیباترین و نفیس ترین مجموعه های هنری این کشور است. این کاخ توسط کارلو روسی طراحی و در سال های ۱۸۱۹ تا ۱۸۲۹ ساخته شده است.
کلیسای سویور بر خون ریخته شده ساخته شده است، یعنی در مکانی که الکساندردوم توسط تروریست ها در سال ۱۸۸۱ کشته شد.
بازدید از شهر سن پترزبورگ از داخل آبراه های آن شاعرانه ترین راه برای گشت و گذار در این شهر است.از ماه می تا اکتبر، قایق هایی نیز در بارانداز رودخانه فونتانکا و در رودخانه نوا، در خارج از هرمیتاژ و ادمیرالتی پیدا می شوند.
یکی از بناهای قدیمی این شهر قلعه ی «پیتر اند پل» است. برای یافتن چشم اندازهای شگفت انگیز می توانید پیاده به دیدن پانورامای نوسکایا بروید و سپس به داخل قلعه ی پیتر و پل گام بگذارید.جزایر کروفسکی دلتاهای خارجی کناره ی پتروگراد هستند. آنها در قرون ۱۸ و ۱۹ از سوی دربار مورد توجه قرار گرفتند و به شکل زمین های بازی توسعه داده شدند. این جزایر با مترو قابل دسترسی است و برای پیک نیک و قایق سواری مناسب بوده و بخاطر حال و هوایش در شب های سفید معروف است.از جمله جاذبه های فرهنگی سن پترزبرگ تئاتر معروف مارینسکی و خانه اپرای شماره دو مارینسکی است که در تابستان ۲۰۱۳ بازگشایی شده است.
در کنار این جاذبه های ساخته دست بشر، شب های سفید سن پترزبورگ بهانه ای است برای برگزاری یک جشن ۳ ماهه در اواسط تابستان که به مناسبت رحمت آفتاب و تابش حدودا" ۲۴ ساعتی نورخورشید بر این عرض جغرافیایی شمالی برگزار می گردد.این جشنواره آنچنان اهمیتی دارد که به واسطه ی برگزاری کنسرت ها، پایکوبی ها، آتش بازی ها، مانورهای دریایی، اجراهای جاز، جشن های خیابانی و دیگر مراسم سنتی، هم محاصره ی سه ساله ی لنینگراد در طی جنگ جهانی دوم و هم محدودیت های دوران شوروی را که در سال ۱۹۹۱ پایان یافت، بر مردم روس آسان می کرد و نقش بسزایی در فائق آمدن بر این سختی ها داشت.
سن پترزبورگ مزایای زندگی در یک شهر بزرگ را فراهم می کند؛ با فرصت های بزرگ و مکان های جذاب بسیار برای دیدن، اما در مجموع ساکت تر از مسکوست. این شهر اروپایی ترین شهر روسیه هم از بعد جغرافیایی و هم از بعد ذهنی است.
در بیش از ۲۰ سال گذشته سن پترزبورگ به لطف سرمایه گذاری در ساخت هتل های لوکس و رستوران های تاپ و نیز ایجاد حس شهرنشینی مدرن، موفق شده است به یک مقصد توریستی محبوب تبدیل گردد.

زندگی در سن پترزبورگ
سن پترزبورگ به ۱۸ منطقه شهری تقسیم شده است و یکی از محبوب ترین و گران ترین این مناطق برای زندگی منطقه مرکزی آن در ساحل جنوبی رودخانه نواست که هرمیتاژ و میدان کاخ نیز در آن قرار گرفته و پر است از ساختمان های قرن هجده و نوزدهمی و نیز البته برخی از ساختمان های جدید بسیار بلند مرتبه. منطقه ی همسایه ی آن که ادمیرالتیسکی نام دارد و در غرب منطقه مرکزی قرار گرفته نیز به دلیل جایگاه مرکزی آن نسبت به رودخانه و مادی ها محبوب است. در بخش جنوبی در امتداد نوسکی پروسپکت، منطقه موسکوفسکی نیز که منطقه تمرکز ساختمان های آپارتمانی است، محبوب و مورد توجه بسیاری از روس هاست.
بسیاری از خانواده ها نیز تمایل دارند در گوشه ی شرقی منطقه مرکزی در نزدیکی چرنیشفسکایا پروسپکت زندگی کنند، یعنی در جایی که تعدادی از سفارت خانه ها قرار دارد.باغ و کاخ باشکوه تافریچسکی در این منطقه زمانی متعلق به گریگوری پاتمکین، مرد عاشق کاترین بزرگ بوده است و اکنون محلی برای برگزاری کنسرت ها و جشنواره ها، و چمنزارها و برکه های آن محلی برای اسکیت در زمستان است که در اختیار عموم قرار دارد. همچنین مناطق حاشیه ی رودخانه در منطقه پتروگرادسکی بخاطر مدارس بین المللی و نیز مناطق شمالی تر از جمله منطقه پریمورسکی که محل پارک ها و فضاهای سبز بسیار است، محبوب و مورد توجه هستند.

حومه سن پترزبورگ
حومه ی شهر منطقه ایست که املاک سزاران گذشته و کاخ های تابستانی در آن قرار دارد، از جمله سنگرگاه عظیم باروک کاخ کاترین در پوشکین که فقط ۲۵ کیلومتر پایین تر از سن پترزبورگ است. مجموعه کاخ پیترهوف در ۳۰ کیلومتری غرب شهر بر خلیج فنلاند قرار دارد که به واسطه ی ساختارهای بزرگ و باغ ها و فواره های استادانه ی آن، با عنوان ورسای روسیه شناخته شده است.
امروزه، بسیاری از ساکنان ثروتمند شهر، بیشتر اوقات تابستان خود را در «داچا»ها یا ویلاهای خود، در دهکده هایی خارج از شهر و در نزدیکی ساحل خلیج فنلاند می گذرانند. شهر قرون وسطایی ویبورگ یک مقصد محبوب برای سفرهای یک روزه است که در ۱۳۰ کیلومتری شمال غربی شهر در نزدیکی مرز فنلاند در دریای بالتیک قرار دارد.
مقاصد تعطیلات پایان هفته شامل شهر قلعه ای لادوگای قدیم در نزدیکی دریاچه لادوگا، بزرگترین دریاچه اروپاست که در ۴۰ کیلومتری شرق سن پترزبورگ قرار دارد.همچنین ولیکی نوفگورود یکی از قدیمی ترین شهرهای روسیه در ۱۸۰ کیلومتری جنوب شهر تفرجگاه خوبی برای گذراندن تعطیلات آخرهفته است.

راه آهن سریع السیر مسکو-سن پترزبورگ سفر ۶۵۰ کیلومتری از مسکو به سن پترزبورگ را در سه و نیم ساعت میسر می کند و سفر با قطار به شهر هلسینکی نیز همین میزان زمان را می طلبد.

منبع:ایمنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
این سایت توسط مهندس شاهسون جهت ارتقاء سطح علمی دانشجویان علاقه مند آماده گردید. بدلیل بروز بودن این سایت از تمامی صفحات دیدن فرمایید. هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است. ومن الله توفیق
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  از مطالب و دسته بندی انجمن سایت اصفهان سازه چقدر رضایت دارید؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 328
 • کل نظرات : 51
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 449
 • آی پی امروز : 45
 • آی پی دیروز : 113
 • بازدید امروز : 140
 • باردید دیروز : 444
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 584
 • بازدید ماه : 14,399
 • بازدید سال : 72,015
 • بازدید کلی : 843,367
 • تقویم نمایشگاهی ، داخلی 97

  Image result for ‫چهاردهمین نمایشگاه صنعت ساختمان زاهدان‬‎

  Related image
  تقویم نمایشگاهی ،بین المللی 2018

  http://cnrnaturalstone.com/media/img_slider/ns-2018-tr.jpg

  http://www.interlift.de/fileadmin/_migrated/pics/home2_960x200.png

  http://www.mspir.ir/images/AA.jpg


  http://up.isfahansaze.ir/view/2492689/Untitled.jpg

  https://www.tradefairdates.com/logos/shk_essen_logo_4025.jpg

  تبلیغات

  http://www.sobhemahallat.ir/uploads/posts/2017-10/1508644701_iran-insurance-maan-bime-omr-ads.gif

  حمایت از کودکان سرطانی
  http://ssu.ac.ir/cms/fileadmin/user_upload/Mtahghighat/yazd_cancer/images/mahak1.jpg